Autostop

25.11.2009 15:00

Ze začátku bych možná měl uvést pár základních fakt o autostopu, protože je možné že někteří z vás stále nechápou proč vůbec jezdit stopem.

 

Z mého pohledu je to perfektní způsob jak se někam dopravit aniž bych musel něco zaplatit  když pominu čekání u cesty je to i jeden z nejrychlejších způsobů dopravy v porovnání s jinými druhy dopravy která nic nestojí (kolo, chůze, běh atd..),  třeba například oproti autobusu který vás jen tak všude nedopraví a omezí vás na určité zastávky je i poměrně flexibilní, automobily jezdí skoro všude a jezdí jich čím dál tím víc(samozřejmě záleží na typu silnice), pro mě to v poslední době znamená i jistý druh zábavy. Po psychické stránce si myslím že si „pěstuji“ trpělivost, protože občas to čekání stoji za to. Z těchto plusů pouze vyplívá že do života vám autostop určitě přinese něco nového.

 

Pro neznalé, co vlastně autostop je?

Autostop je činnost při které se stopař snaží obvykle gestem „donutit“ řidiče k zastavení a následnému svezení na místo které se obvykle nachází po cestě kterou by řidič stejně musel absolvovat. V několika případech jsem četl že dokonce někteří řidiči jsou ochotni svou trasu přizpůsobit stopaři. 

Nejvhodnější místa pro stopování (obecně) 

  • Nejlepší místo pro stop je asi rovná silnice s dobrou přehledností a místem pro zastavení
  • Místa s menší povolenou rychlostí, přeci jenom ze 100ky brzdit?!
  • Nájezdy na dálnice
  • Autobusové zastávky
  • Výjezdy z benzínových pump
  • Parkoviště

 

Vím že toho není moc ale to podstatné jsem uvedl, pokud jste ještě nikdy nezkusili stopovat rozhodně doporučuji!

 

 

Zpět

Vyhledávání

© 2009-2010 MoodyTrips: Všechna práva vyhrazena.

Servis a prodej výpočetní techniky- Lukáš Krejčí .: EM-LINKS :. Katalog odkazů Alfa-Elchron Katalog-odkazů.cz Výměna ikonek,odkazů a bannerů Hry onlineAutostop CestujLevněji.cz