Cestovní pojištění

09.02.2010 13:43

Zvažujete cestu do zahraničí? Doporučil bych si zřídit cestovní pojištění. Je to neocenitelná věc v případě že na své cestě onemocníte nebo nějakých způsobem přijdete k ürazu. Lze si ho pořídit samostatně ale i s vaší platební kartou.

Co zahrnuje cestovní pojištění?

V prvé řade to je pojištění uhrady lečebných výloh v zahraničí, to Vám zaručí že pokud se vám v zahraničí něco přihodí pojišťovna za Vás uhradí např. pobyt v nemocnici nebo náklady nezbytné pro léčbu. Dále Vám zaručí ühradu nákladů na repatriaci a převoz tělesných ostatků zpět do ČR a to v případě ümrtí pojištěnce. Některá pojištění mohou dále zahrnovat specialní rozšíření, které zaručí zaplacení nákladů na přivolání opatrovníka nebo blízké osoby. Většina pojišťoven má určité limity plnění, což znamená že, pokud náklady převýší limit plnění budete nuceni uhradit zbylou část ze svého. V praxi to znamená pokud máte limit plnění např. 2,5 mil a přesáhnete jej o 100 tisíc budete nuceni uhradit, 100tis. ze svého.

Cestovní pojištění v bodech:

  • Pojistit se můžete na jeden den, maximálně však na jeden rok
  • Uhradí za vás náklady na léčbu,vyšetření atd...do výše limitu maximalního plněni
  • Jistota, pocit bezpečí na vašich cestách
  • Asistenční služba v případě nesnází
  • V případě nesnází nejste odkázani pouze na státní zdravotnická zařízení

Které pojištovny nabízí cestovní pojištění?

K tvorbě tohoto článku mě vedla blížící se cesta do chorvatska, ke které plánuji pořízení cestovního pojištění. Jako nejvýhodnější se pro mě jeví řešení pro studenty od Evropské cestovatelské pojištovny.

Které mi poskytne :

  • Léčebné výlohy 3 000 000 Kč
  • Trvalé následky úrazu 200 000 Kč
  • Škoda na osobních věcech 15 000 Kč

A pokrytí celé cesty cca. 7 dní mně vyjde na 350 Kč.

 

Zpět

Vyhledávání

© 2009-2010 MoodyTrips: Všechna práva vyhrazena.

Servis a prodej výpočetní techniky- Lukáš Krejčí .: EM-LINKS :. Katalog odkazů Alfa-Elchron Katalog-odkazů.cz Výměna ikonek,odkazů a bannerů Hry onlineAutostop CestujLevněji.cz