Energie na cestách aneb. co když se vybije?

06.08.2010 12:47

Po absolvované cestě stopem do Itálie, jsem začal docela aktivně hledat řešení jak řešit vybitý telefon. Pokud to shrnu tak telefon na cestě používám docela často, používám ho pro focení,občas na nějaké to kratší video a v neposlední řadě pro komunikaci s "domovem". V článku Vám představím pár produktů a řešení jak se v takových situacích zachovat.

 

Určitě každý z Vás nejednou zažil situaci, při které prostě zjistil že jeho pomocník jménem mobilní telefon je vybitý a že do doby než se dostane k nabíječce prostě neposlouží. Takovou situaci už jsem řešil nespočetkrát a nejen na cestách. Vzpomínám na doby, kdy neměl telefon problém vydržet skoro týden, ano je sice pravdou že toho moc neuměl ale beru ohledy jen na výdrž. V dnešní době mají některé telefony problém přežít jeden pracovní den, najdou se ale vyjímky. Já jako uživatel smartphonů(Co je to smartphone?) problém s baterkou na cestách řeším docela často, někdy prostě dojde a já mám po srandě. Končí focení, končí psaní poznámek, končí komunikace a nastává chvíle "mobilního" ticha. Při cestě do Itálie jsem takovou situaci řešil hned druhý den, když prostě u Vídně baterka "klekla". Nejidealnější možnou variantou na stopu je, když řidič v autě má autonabíječku přímo na váš typ telefonu, po cestě směrem na Graz jsem takové štěstí měl a telefon jsem si mohl trošku nabít. Pořád to bylo lepší než někde stát na benzínce skoro dvě hodiny, "jen" proto abych si dobil telefon. A takových situací po cestě bylo prostě hodně. Dnes jsem si na tyto situace vzpomněl a zkusil najít jejich řešení. Jako první řešení jsem objevil takovou "hračku" ,která vám pomůže.

Varta V-Man

  • Baterii o kapacitě okolo 1200 mAh dobije z 5% na cca.95% za cca hodinu a půl
  • Samotné nabití akumulátoru zařízení trvá okolo 2. hodin
  • Kde pořídit? www.czechcomputer.cz

Varta V-man je univerzální cestovní Li-Ion akumulátor, který před cestou prostě nabijete skrze usb v počítači nebo jednoduše pomocí adaptéru do zásuvky. Po nabití můžete tento akumulátor použít k dobití baterie skoro kteréhokoliv zařízení které bude potřeba dobít(Mp3, navigace,Mobily). Adaptéry pro nabíjení různých zařízení jsou samozřejmě součástí balení, jsou to takové redukce pro rozličný druh zařízení. Balení  dokonce obsahuje i  adaptér, který umožní dobít zařízení, které kontrolují, jestli zapojený USB kabel pouze nenabíjí, ale zajišťuje i komunikaci(některé mobily). Čtyři stavové diody signalizují, kolik energie zbývá pro dobití dalších zařízení a informují také o samotném nabítí zařízení. V balení je samozřejmě přiloženo ochranné pouzdro, protože zařízení s kompaktními rozměry doslova svádí k přenášení jen tak "po kapsách". Kolik takový pomocník stojí? Výrobcem doporučená cena je 1299 Kč ale cena na internetu se pohybuje okolo 800 kč.

 

 

 

Unikátní nabíječka mobilů na baterku

Dalším zařízením je řekl bych "obyčejná" nabíječka, která není oproti předešlému zařízení tak drahá a je použitelnější v krizových situacích. K nabítí samotného telefonu vám postačí jedna tužková baterie(zaleží ale na typu vaší baterie), kterou zakoupíte pomalu na každém rohu a není zas tak drahá. Svýmy rozměry nabíječka je vhodná právě na cesty a do situací když je váš telefon totálně na "dně". Je kompatibilní s 95% mobilních telefonů a tak nebude problém dobít skoro jakýkoliv telefon. Co se týče rychlosti nabití telefonu, údaje nejsou bohužel k dispozici, ale dle mého to nebude tak strašné a v poměru cena/použitelnost to bude snesitelné. Cenově je toto zařízení přijatelnější, protože cena se pohybuje okolo 359 Kč.

 

 

Pořízení náhradní baterie

Dalším způsobem jak vyzrát na takové situace, je pořízení náhradní baterie k vašemu zařízení. Je to sice taková opravdu "nouzovka", ale v nejhorším to svůj účel splní.

 

Tak zvažujte nad koupí jednoho z výše uvedených zařízení aby jste už nemuseli na cestách řešit jestli se ten telefon vybije nebo ještě vydrží.

 

Zpět

Vyhledávání

© 2009-2010 MoodyTrips: Všechna práva vyhrazena.

Servis a prodej výpočetní techniky- Lukáš Krejčí .: EM-LINKS :. Katalog odkazů Alfa-Elchron Katalog-odkazů.cz Výměna ikonek,odkazů a bannerů Hry onlineAutostop CestujLevněji.cz