Geocaching aneb. vyzkoušel jsem v praxi

07.01.2010 13:43

Mou první zmínkou o geocachingu na tomto webu, byl tip na výlet. V následujících dnech od vydání článku jsem se rozhodl si to vše vyzkoušet na vlastní kůži, registroval jsem se na obou webech které pro geocaching potřebujete a našel si "kešky" v okolí. Na první keš na kterou jsem narazil byla jedna v Havířově kde jsem byl za kámošem nafotit pár zajímavých fotek těrlické přehrady, podle jeho rad jsem se dopracoval až k místě kde keš byla uložena. Nebyl problém jí nalézt byla ukryta celke nápadně a mně jen zbývalo odkrýt pár nepřirozeně umístěných kamenů a měl jsem vyhráno. Dalším mým ulovkem byla keš u nás v Karviné, kterou jsem si vyzvedl po noční procházce z hospůdky, s tou to bylo už těžší obešel jsem asi 15 míst kde by podle mapy eventuelně mohlá být a furt nic, jako bych byl slepej. Nakonec se mi skrýš zcela nenápadně objevila:-) keška byla poměrně větších rozměrů než ta první. Byly v ní obsaženy drobné věci typu: přívěšky, kinder hračky, prupisky atd.. hlavní novinkou pro mne byl tzv. Logbook, kde se člověk zapíše jako že tuto keš nalezl a třeba něco doplní, dále může napsat co si z krabičky odnesl a co do ní dal. Zdá se že mně tento druh zábavy zaujal a proto jsem si na další den naplánoval hned další.

Středa, 6.1 2010

Na tento den jsem si naplánoval další keš tentokrát v místním lese poblíž bývalé vojenské základny. Domluvil jsem se s kolegou kterému jsem taktéž chtěl ukázat, co vlastně ten geocaching je. Ráno jsem se vzbudil a zamířil rovnou na web geocaching.com abych si zjistil souřadnice, hint(napovědu) a tak orientačně se podíval na mapu kde by ta keška mohla být. Následovala konverze souřadnic abych byl schopnej je zadat do svého navigačního software v telefonu. Pořádně oblečen a s telefonem v ruce jsem se vidal vstříc dámě jménem zima, po cestě jsem se zastavil pro kolegu se kterým jsem měl v plánu jít keš vyzvednout. Cesta k lesu byla poměrně dlouhá ale zvládli jsem ji za necelou půlhodinu, byla dlouhá cca. 3.2 km. Před vstupem do lesa jsme přelezli závoru která bránila vjezdu neoprávněných vozidel do areálu bývalých vojenských kasáren a pokračovali po cestě až k palouku kde jsme podle gps měli zahnout doleva, dále jsme pak pokračovali necelých 500-800 m , na místě nás gps vedla směrem z cesty do lesa, kde jsme narazili na pár možných skrýší a stále nic. Poté jsem v zemi našel vyhloubenou díru v níž byla uložena plastová láhev a na níž bylo napsáno "tato krabka , není keš" po otevření jsem zjistil že mi ji pomůže najít, byly v ní slunečnicové semínka. Tak sme přemýšleli a přemýšleli a nakonec jsme našli ptačí budku, nápověda zněla: je to ve sklepě, stále nás nic nenapadalo a po patnácti minutovém brainstormingu sme dospěli k cíli a kešku sme našli( rád bych vám zde uvedl jakým způsobem byla ukryta ale tímto bych mohl některých geocacherům odcizit ten dobrý pocit když by na to přišli sami) jejím obsahem byly zase různé hračky a geocoiny.(geocoin- dřevěné kolečko s ruznými obrázky atd.) já osobně si nic nevybral jenom se zapsal do logbooku. Cestu zpět sme zvolili trošku jiným směrem a to jak jsme se později dozvěděli tím horším:-( přeskakovali jsme potoky, chodili v bažině:-D no celkem zajímavá cesta zpět. Jakmile jsme se vymotali z lesa tak jsme okamžitě celí promzrlí a mokří sedli do autobusu a nechali se odvézt až domů. Po příchodu domů jsem si uvařil čaj a zabrouzdal na web geocaching.com na kterém jsem si zalogoval nalezení kešky. 

Fotografie z akce naleznete ve Fotogalerii, nebo kliknutím na tento odkaz.

Zpět

Vyhledávání

© 2009-2010 MoodyTrips: Všechna práva vyhrazena.

Servis a prodej výpočetní techniky- Lukáš Krejčí .: EM-LINKS :. Katalog odkazů Alfa-Elchron Katalog-odkazů.cz Výměna ikonek,odkazů a bannerů Hry onlineAutostop CestujLevněji.cz