Jánošíkove diery- SK

29.01.2010 12:11

Dalším pro mně velmi zajímavým místem jsou Jánošikové diery na Slovensku. Navštívil jsem je sice jen jednou ale mohu jedině doporučit, nádherná krajina a skvělá tůra. Jánošíkovy diery jsou soustavou různých soutěsek a kaňonů v Kriváňské Malé Fatře, naleznete zde více než dvacet vodopádů, které vytvářejí Vodopády Dierového potoka a mnoho zajímavých skalních útvarů, které poskytují domov velkému počtu neobvyklých živočichů a rostlin. Celý tento celek je součástí národní přírodní rezervace Rozsutec. Jánošíkovy diery jsou protkány řadou kvalitních turistických stezek, které vedou po lávkách, žebrících a stezkách podél kterých jsou umístěny řetězy k uchycení. Jánošikovy Diery jsou z osad patřících do katastru obce Terchová - Štefanová a Biely Potok. 

Jak se tam dostat ?

Do Terchové vede silnice ze Žiliny. Pokud byste jeli z východu směrem od Košic, můžete si cestu do Terchové zkrátit placeným přívozem (kompou) přes Váh ve Strečně. Pokud pojedete vlakem tak doporučuji jet do Žiliny a tam nastoupit na autobus(vlakové a autobusové nádraží jsou od sebe jenom kousek) a dojet až do Terchové, kde už vás turistické značky navedou.


Zvětšit mapu

Na závěr pár obrázků:

Zpět

Vyhledávání

© 2009-2010 MoodyTrips: Všechna práva vyhrazena.

Servis a prodej výpočetní techniky- Lukáš Krejčí .: EM-LINKS :. Katalog odkazů Alfa-Elchron Katalog-odkazů.cz Výměna ikonek,odkazů a bannerů Hry onlineAutostop CestujLevněji.cz