Města duchů: 5.Díl- Varosha(Řecky: Βαρώσια)

08.08.2010 13:01

Tak máme tu opět neděli a sní i tradičně další díl seriálu miničlánků o městech duchů. Po předchozích dílech kdy jsme navštívili místa, ze kterých je taková zvláštní turistická "atrakce" teď, díky jejich historii. V rámci dnešního dílu navštívíme zaniklé turistické letovisko na kypru. Jaká byla jeho historie?

Varosha kdysi bývalo hojně navštěvovanou turistickou destinací na Kypru, čisté moře, písečné pláže a skvělé hotely. V roce 1970 bylo toto městečko jedničkou na Kypru a dovolenou tu trávilo stále více turistů a tak pro jejich potřeby byly stavěny výškové budovy, které sloužily jako moderní hotely. Mezi nejznámější z nich patřily hotely U krále Jiřího, Florida Hotel a Argo Hotel. V době největšího rozkvětu tu bylo docela rušno, obzvlášť na hlavních ulicích, které protínali městečko. Jednou z nich byla právě ulice jménem "Leonidas", na které se nacházely noční kluby, restaurace a mnoho obchodů, další hlavní ulici byla ulice "JFK Boulevard" na které se nacházely luxusní hotely, které mimojiné navštěvovaly slavné celebrity mezi které patřily například: Elizabeth Taylor, Richard Burton , Raquel Welch a Brigitte Bardot . Sláva tohoto uzemí skončila v roce 1974 kdy započala turecká invaze na Kypr. Většina obyvatel se lekla a také se bála masakru, který mohl nastat a tak se celá populace města "odstěhovala" pryč. Od té doby je tohle místo dočista opuštěné a obehnané vojenskou barikádou. V současné době většina budov chátrá a probíhá zde tzv. "přírodní rekultivace", která je vám určitě známa i z jiných míst. Teď ve městě bydlí jen příroda a ona rozhoduje o osudu tadytoho místa, protože nikdo nechce do neobydlených oblastí investovat, tudíž opravy nepřipadají v úvahu.

Video pořízené na uzemí Varosha 1.část

Video pořízené na uzemí Varosha 2.část

A tím jsme u konce dalšího dílu, tady vidíte jaký strach dokáže v lidech vyvolat válka a jak rychle dokážou opustit své domovy a nechat je napospas přírodě a osudu. Jak se z krásného místa, stane zapomenuté a opuštěné místo. V dalším díle se mužete těšit na americkou Centralii, kterou můžete znát z filmu Silent Hill.

Zpět

Vyhledávání

© 2009-2010 MoodyTrips: Všechna práva vyhrazena.

Servis a prodej výpočetní techniky- Lukáš Krejčí .: EM-LINKS :. Katalog odkazů Alfa-Elchron Katalog-odkazů.cz Výměna ikonek,odkazů a bannerů Hry onlineAutostop CestujLevněji.cz