Mo-S 5 "Na trati"- Pozustatky vojenského opevnění v Bohumíně

21.12.2009 09:12

Dalším zajímavým tipem na výlet bude tip na návštěvu vojenské pevnosti která byla součástí "pásů" pevností které nás měli bránit pře německem za druhé světové války.

Toto vojenské opevnění je jedno z nejatypičtějších v česku, patří mezi první postavené pevnosti v ČSR ještě postavené podle francouského stylu. Co je na něm tak zvláštní? Bunkr je rozdělen na dvě části a spojen podzemní chodbou vedoucí pod tamní železniční tratí vedoucí do polska, oba objekty jsou téměř zdrcadlové. Bunkr je součástí takzvané "Hlučínské Linie" jejiž vystavba byla započata 23. října 1935 stavební firmou Dr. ing. Skorkovský. Díky "rozdělení" na dva objekty bunkr dosáhl délky 66 metrů, oba sruby s výzbrojí ve střeleckých kasematách 4 cm kanón vzor 36 spřažený s těžkým kulometem vz. 37 (zbraň „L1“) a dvojče těžkých kulometů vz. 37 (zbraň „Q“) dále pak 4 cm protitankový kanón vz. 36 a vedle něho těžký kulomet , další střílna těžkého kulometu byla situováná více k náspu železniční trati.

Prohlídku bunkru "zevnitř" bych mohl jen doporučit, za dobrovolné vstupné se vám dostane perfetkní výklad a naskytnou se vám nezapomenutelné pohledy. Jediný problém je asi v tom že na místě musíte zastihnout lidi kteří se starají o jeho udržbu a renovaci. Ještě do nedávna měli internetové stránky kde byl uveden kontakt ale ty už bohužel nefungují. Na serveru hrady.cz se mi podařilo zjistit informaci ohledně otevírací doby:

 

Otevírací doba: Od 1. dubna do 31. října o sobotách a nedělích a státních svátcích od 13:00 do 18:00

 

Kde bunkr naleznu?

Bohumín-Starý Bohumín-Česká Republika

Odkaz na mapu

Odkaz na fotogalerii portálu Hrady.cz : https://www.hrady.cz/wnd_show_pic.php?picnum=52361

Mo-s 5 "na trati" foto z roku 2001

 

Zpět

Vyhledávání

© 2009-2010 MoodyTrips: Všechna práva vyhrazena.

Servis a prodej výpočetní techniky- Lukáš Krejčí .: EM-LINKS :. Katalog odkazů Alfa-Elchron Katalog-odkazů.cz Výměna ikonek,odkazů a bannerů Hry onlineAutostop CestujLevněji.cz