Moravskoslezké Beskydy

27.11.2009 15:31

Dalším tipem pro návštěvu nebude tentokrát určité místo a přímo celé pohoří které jsem si snad prošel celé a tím jsou Moravskoslezské Beskydy. Beskydy se nachází na severovýchodě ČR a jsou součástí tzv. Vnějších Karpat –které jsou součástí složitého systému pohoří mezi které řadíme například slovenské Tatry, také tuto oblast řadíme mezi CHKO.Beskydy jsou také naším nejvyšším pohořím karpatského typu, nejvyšší horou je Lysá hora s úctyhodnou výškou 1323 m.n.m, po celé šířce pohoří je pak dále „rozmístěno“ asi 27 vrcholů s nadmořskou výškou okolo 1000 m.n.m mezi ně bych třeba zařadil vrcholy: Javorový , Travný, Smrk a dalších. Svou rozlohou 1160 km2 jsou Beskydy největší chráněnou krajinnou oblastí v česku.

 

Co stojí za navštívení?

Dle mého názoru stojí za navštívení celé Beskydy ale asi vás spíše budou zajímat konkrétní destinace ze kterých bych třeba uvedl : Lysou horu, Přehrada Šance, Javorový, Aquapark Olešná, Cvičné skály a bylinné lázničky v Komorní Lhotce.

Mnoho dalších zajimavých míst a informací naleznete zde: https://www.beskydy-info.cz/

 

 Lysá hora       

                                                           

 Přehrada šance

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

Aquapark Olešná

 

 

 

 

 

 

 

 

V případě že se rozhodnete pro navštívení beskyd tak vám přeji příjemný pobyt:-)

Zpět

Vyhledávání

© 2009-2010 MoodyTrips: Všechna práva vyhrazena.

Servis a prodej výpočetní techniky- Lukáš Krejčí .: EM-LINKS :. Katalog odkazů Alfa-Elchron Katalog-odkazů.cz Výměna ikonek,odkazů a bannerů Hry onlineAutostop CestujLevněji.cz