Žatec- město kde je pivo doma

29.06.2010 10:29

Po dlouhé serii tipů na výlet tady na Moravě bych Vám rád nabídl další tip a to tentokrát až na druhou stranu republiky a to do Západních Čech, naším cílem dnes bude město Žatec, návštěva bude ve stylu historie, chmelu a piva. Město Žatec se nachácí cca. 75 Km od hlavního města Prahy, tudíž né zas tak daleko jak by se mohlo zdát. Pro orientaci se podívejte na následující mapku:

 

Proč jsem zrovna zvolil Žatec? Protože je to město ve kterém se již přes 700 let vaří výborné pivo, město které si žádají nejen čeští režiséři pro natáčení svých filmů, reklam a mnoho dalšího, právě v tomhle městě bylo natočeno přes 100 českých i zahraničních filmů a reklam (Les Misérables, Oliver Twist, Yentl, Edith Piaf…) což svědčí a historické hodnotě tohodle místa. Další zajímavostí pro Vás může být taktéž fakt že se zde pěstuje nejkvalitnější chmel pro piva světových značek (Budweiser Budvar, Pilsner Urquell, Žatec …). Po stránce historie Vás určitě zaujme historické centrum na kterém naleznete 5 náměstí a 500 staveb různých slohů (Synagoga, radnice, Morový sloup, …) . Pro milovníky muzeí je zde připravena stála expozice v muzeu chmelařství, dále se k návštěvě nabízí budova pivovaru a děkanský chrám. Našel jsem pro Vás takový seznam míst, které doporučuje Městský uřad v Žatci navštívit.

Ke stažení: Tipy k prohlídkám, město Žatec.pdf

Já osobně jsem z návštěvy Žatce pokaždé měl zajímavé zážitky a to nejen kvuli tomu že zde bydlí část mé rodiny, ale taky z procházek po historickém centru, atmosféry která zde vládne a předvším z chuti dobrého piva. Proto bych rozhodně všem taktéž doporučil navštívit město v době Dočesné, opravdu zažijete nevýdané pro více informací navštivte web téhle akce: Dočesná-Žatec . V připadě jakýchkoliv dotazů, mně taktéž mužete kontaktovat, v sekci kontakty naleznete vše potřebné, nebo svůj dotaz napište do Knihy hostů.

 

Zpět

Vyhledávání

© 2009-2010 MoodyTrips: Všechna práva vyhrazena.

Servis a prodej výpočetní techniky- Lukáš Krejčí .: EM-LINKS :. Katalog odkazů Alfa-Elchron Katalog-odkazů.cz Výměna ikonek,odkazů a bannerů Hry onlineAutostop CestujLevněji.cz